"Nic nie jest bardziej kosztowne, niż stracona szansa"
H. Jackson Brown

Co wybierasz? Spełnianie marzeń kogoś innego? 

Czy może tworzysz własny finansowy rurociąg?


Przychód pasywny – co to właściwie jest?
Kiedy następuje w życiu człowieka decyzja – ZMIENIAM SWOJE ŻYCIE –i nie jest to tylko chwilowy foch, ale ŚWIADOMA DECYZJA, zaczynamy szukać sposobu, możliwości. Oglądamy się w prawo, w lewo. Patrzymy czym zajmują się inni, analizujemy, badamy, szukamy czegoś dla Siebie. Ludzie na całym świecie zarabiają pieniądze w podobny sposób. Najlepiej wyjaśnia to Robert Kiyosaki, inwestor, autor bestselerów na temat edukacji finansowej. Miałem okazję poznać Roberta  i uczyć się od niego.
Poniżej przedstawię Tobie stworzony przez niego Kwadrant przepływu pieniędzy i opiszę czym jest, jak ja go zrozumiałem i jak to wpłynęło na moje decyzje finansowe.

P  jak pracownik – ktoś powie standard, normalka. Pracuje dla kogoś. Jestem na etacie. To znaczy "Ja udaję że pracuję a Oni udają że mi płacą"wink "Przecież mój dziadek, był drwalem, mój ojciec był drwalem to i ja jestem drwalem..." Etat jest najbardziej powszechną i akceptowalną formą zarabiania pieniędzy na świecie. I oczywiście jest to najgorsza możliwość. Cały nasz staroświecki pruski system edukacji, robi Ci wodę z mózgu i kontroluje społeczeństwo, mówiąc: ucz się dobrze,  zdobywaj dobre stopnie i ZNAJDŹ DOBRĄ PRACĘ.

Wiesz, że kłamstwo powtórzone 10 razy staje się prawdą?
A my słyszymy to cały czas, od przedszkola do końca studiów. Zadaj sobie proste pytanie: Co jest celem pracy? Oczywiście Pieniądze.

Dlaczego więc szukamy Pracy zamiast Pieniędzy?  Dlatego, że tak nas nauczono…

Poświęcamy więc 1/3 swojego życia na spełnianie marzeń kogoś innego. Być może nigdy nie zadaliśmy sobie pytania, czy istnieje inny lepszy, łatwiejszy sposób? Może ktoś nas zahipnotyzował, może komuś zależy na tym, abyś całe życie czuł się małym biednym człowiekiem. Jeśli Twoje życie nie wygląda tak jak tego pragniesz, to znaczy, że czegoś nie wiesz. Czytaj więc dalej i dowiedz się!S  jak Samozatrudnienie – super, odważyliśmy się, założyliśmy własną firmę w biznesie tradycyjnym. Wow. Początkowa fascynacja, przeradza się w ciągłe uczenie się nowych rzeczy żeby wszystko ogarnąć, bycie jednocześnie swoim szefem, menagerem, pracownikiem, księgową i sprzątaczką. Cieszymy się, bo teraz sami decydujemy. Pracujemy coraz więcej a efektów nie widać. Nasza doba wydłuża się, bo musimy nadążyć. Zarabiamy lepiej lub nie, ALE nie mamy nic z życia. Zawalamy zdrowie, relacje bo zwyczajnie nie mamy na to czasu. W domu tylko śpimy i to nie za długo. Być może po dwóch, trzech latach rozwiniemy swój biznes i będziemy mogli zatrudnić kogoś do pomocy. Być może... Statystyki mówią, że 90% nowo powstałych firm, bankrutuje w przeciągu dwóch lat. Ale może nam się uda...

 

Oba kwadranty znajdują się po lewej stronie, obrazują dwa sposoby na zarabianie pieniędzy, w których sprzedajemy swój czas za pieniądze.
W tych dwóch kwadrantach znajduję się większość ludzi, ludzi biednych i tych z klasy średniej. Najbardziej istotnym faktem jest tutaj pewna zależność –
Jeśli Nie pracujemy Nie Zarabiamy. Równie istotną i ograniczającą zależnością jest tutaj Czas. Nie możemy pracować więcej niż 24 godziny na dobę, więc nasze zarobki są ograniczone ilością naszej pracy. Osoby w tych kwadrantach inwestują w pasywa- kupują zabawki: domy, samochody, często na kredyt- ponieważ standardowa edukacja nie uczy finansowej inteligencji. "Przecież ciężko pracuję - należy mi się". Pasywa bezpowrotnie wyciągają pieniądze z Twojej kieszeni. To jest cena ignorancji jednostki i kontroli społeczeństwa. Niestety, potrafimy pół godziny czytać instrukcję obsługi pralki, zamiast nauczyć się czegoś, co może na zawsze zmienić nasze finanse i jakość życia.B jak duży BIZNES – w tym kwadrancie jesteś właścicielem Biznesu. Nie jesteś etatowym pracownikiem dla siebie, jak w opcji Samozatrudnienie, ale zarządzasz Swoim Biznesem albo zatrudniasz mądrzejszych od Ciebie do zarządzania. Może to być biznes tradycyjny, np. sieć restauracji,  pizzerii, własna produkcja czy sprzedaż, lub rozwijający się w ekspresowym tempie Network Marketing czy Multi Level Marketing. Musisz wiedzieć, że świat ciągle się zmienia i tylko otwarty umysł może dostrzec pojawiające się możliwości każdego dnia. Bogaci tworzą sieci, a reszta szuka pracy. Biedni nie skupiają się na swoich marzeniach, skupiają swoją uwagę na problemach. Bogaci mają śmiałe marzenia, dlatego szukają okazji biznesowych, aby je zrealizować.I jak Inwestor – mój ulubiony kwadrant. Inwestorzy po prostu pozwalają, aby to ich pieniądze pracowały dla nich. Inwestorzy zatrudniają swoje, lub nie swoje pieniądze do interesujących ich inwestycji i czerpią określone zyski z realizacji tych przedsięwzięć. Jest to najlepsza, najbezpieczniejsza i najbardziej inteligentna forma zarabiania pieniędzy. Wszyscy inwestorzy, których miałem okazję poznać, posiadają wiedzę finansową, która jest wynikiem pracy nad sobą – własnego rozwoju, pozbywania się ograniczających przekonań na temat pieniędzy, przekierowywania swojej uwagi na to czego chcemy zamiast tworzenia kolejnych problemów w swoim życiu i potem bohaterskie akcje rozwiązywania ich.Kwadranty B oraz I znajdują się po prawej stronie. To co je odróżnia od lewej strony, kwadrantów P oraz S, jest to, że tutaj nie sprzedajemy swojego czasu za pieniądze, ale pozwalamy aby to pieniądze pracowały dla nas i za nas.
Dzisiaj, dzięki Erze Informacyjnej i rozwiniętej sieci Internetu, dobra informacja i jej szybkość, jest podstawą udanej inwestycji i gwarancją osiągania długoterminowych dochodów, których nigdy nie osiągniemy będąc jedynie po lewej stronie kwadrantu.

 


Osoby wybierające jedynie lewą stronę kwadrantu (Pracownik , Samozatrudniony) nie biorą odpowiedzialności za swoje finanse, mają wyuczoną postawę roszczeniową – rząd albo inni ludzie się o mnie zatroszczą…
Zupełnym zbiegiem okoliczności jest tutaj, że Pracownik i Samozatrudniony to w skrócie PiS cool

                                                            

 

Kwadranty B oraz I nie ograniczają Twoich dochodów czasem i pracą własną. Twoje pieniądze ciężko dla Ciebie pracują 24 godziny na dobę a Ty masz czas dla siebie. Możesz teraz tworzyć i realizować swoje marzenia. Osoby po prawej stronie inwestują w aktywa. Aktywa regularnie wkładają pieniądze do twojej kieszeni. Kilka prostych przykładów: zakup akcji firmy, która płaci corocznie dywidendy, zakup mieszkania i czerpanie dochodów z najmu, wzrost wartości ceny kryptowalut, własna książka i czerpanie pieniędzy ze sprzedaży….

Odważ się i zacznij żyć – wszystkie możliwości biznesowe na tej stronie są z kwadrantu E oraz I. Każde rozwiązanie zapewnia dochód pasywny – czyli nie wymaga Twojej fizycznej pracy. Nie musisz też polecać tego nikomu, aby samodzielnie zarabiać. Jeśli zdecydujesz się polecać, używasz dźwigni finansowej i bogacisz się szybciej i jeszcze łatwiej.

Dlaczego wybrałem zarabianie online? Ponieważ rozważyłem i poznałem wszystkie opcje. Kwadranty P oraz S znam bardzo dobrze i nie chcę do nich wracać. Duży Biznes, w ujęciu tradycyjnym, nie ważne jak zautomatyzowany i nowoczesny, ciągle wymaga stałego nadzoru, rozwiązywania bieżących problemów i byciu na miejscu.

A teraz wyobraź sobie kwadrant B lub I robiony w nowoczesny sposób -  online. Twoje biuro może być tam gdzie teraz siedzisz, albo... na plaży w Tajlandii.

Czy zaczynasz rozumieć potencjał takiego zarabiania - zarabiania pasywnego online?

Jedyne czego potrzebujesz, to :

1) wiedzieć gdzie i jak zarabiać pasywnie w internecie (po to powstała ta strona)

2) zaufać, odważyć się lub spróbować -  zacząć zarabiać

3) korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które w zależności od przyjętej strategii,  pozwolą uwolnić się od etatu

powszechnie akceptowalnego niewolnictwa, czy pracy 8 - 10 godzin dziennie dla kogoś przez 40, 50 lat.

Zastanów się nad możliwościami, wiedzą, która właśnie zyskałeś.

Jeśli pozwolisz, otworzą się przed Tobą zupełnie nowe możliwości zarabiania,

które nie były dostępne 10 lat temu. 

Świat się zmienia, zmieniają się również możliwości zarabiania.  

Jeśli masz dostęp do internetu i udało Ci się wejść na tą stronę, to znaczy że możesz zarabiać.

 
Jaki jest zatem Twój następny krok?

Na deser, dla ugruntowania nowej wiedzy obejrzyj krótką bajkę, która obrazuje różnicę pomiędzy mądrym lub mniej mądrym (jednak powszechnym)

wyborem sposobu zarabiania, często podejmowanym na całe życie.

Pracuj mądrzej i mniej zamiast więcej i ciężej  - Pozdrawiam Marcin Sękowski

Państwa Opinie

Justyna Dubel
Justyna Dubel
Polecam współpracę z Marcinem. Jest bardzo inteligentną i świetnie zorientowaną w biznesach internetowych osobą. Poleca tylko te programy, co do których ma głębokie przekonanie, że są świetnymi okazjami inwestycyjnymi. Dlatego myślę, że warto dołączyć do jego teamu i czerpać z tego tytułu profity już dzisiaj :)
Filip Jackowiak
Filip Jackowiak
Ambitne, konkretne, otwarte – takie jest podejście Marcina do projektów internetowych i uważam te cechy jako kluczowe do tego, żeby zarabiać w Internecie. Podobnie jak ja, Marcin głównie ceni sobie wolność i wszystko co robi jest podporządkowane temu żeby na końcu drogi mieć wolny wybór. Współpraca z nim daje nam posiadanie tej samej możliwości, więc zdecydowanie to polecam i się pod tym podpisuje!
Imię i Nazwisko
Imię i Nazwisko Developer
Przykład opinii klienta zamieszczonej w module opinii na stronie. Bądź prezentacja innych elementów np. oferty.